Tisková zpráva

Nejvíc nespolehlivých plátců DPH je mezi čtyři roky starými firmami

06 zář 2017

Počet nespolehlivých plátců DPH v ČR překonal hranici 10 000. V srpnu jich přibylo 264, nejméně za posledních pět měsíců a současně z registru bylo vymazáno historicky nejvíc subjektů, celkem 125. Mezi nespolehlivými plátci DPH jsou nejčastěji tři až pět let staré firmy. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

„Absolutně největší počet nespolehlivých plátců DPH je mezi firmami, které jsou staré čtyři roky, tedy byly založeny v roce 2013. Následují tříleté a pětileté firmy. To souvisí s tím, že prvních pět let podnikání si budují své postavení na vysoce konkurenčním trhu a první roky existence jsou pro úspěch podnikání klíčové,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

V registru nespolehlivých plátců DPH v průběhu srpna uvízlo nejméně subjektů za posledních pět měsíců, celkem 264, zatímco 125 společností bylo vymazáno, což je historicky nejvyšší počet. Celkově tak počet nespolehlivých plátců DPH v ČR vzrostl na 10 038.

Více informací poskytne

Petra Štěpánová, PR Director
Mobile: +420 606 744 909
E-mail: petra.stepanova@bisnode.com

Chcete abychom vás kontaktovali?