Novinka

Zneaktivnění vybraných dat o dluzích

18 led 2019

Dovolujeme si Vás informovat, že dne 24. ledna 2019 dojde v naší databázi k jednorázovému zneaktivnění všech dluhů získaných z dat Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP). Již na podzim loňského roku jsme zneaktivnili všechny dluhy získané od Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR) a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky(ZPMV ČR). Důvodem je pozastavení zveřejňování dluhů zdravotními pojišťovnami s ohledem na GDPR. Abychom vám tedy poskytovali kvalitní a přesná data pro vaše rozhodování, přistoupili jsme k výše uvedenému kroku.

Tato úprava bude mít v následujících dnech v závislosti na termínu aktualizace daného produktu dopad do Bisnode skóringu daných subjektů. Znamená to, že u zhruba 3000 právnických osob a 1000 podnikatelů může dojít k pozitivnímu ovlivnění jejich skóringu.

Situaci nadále pečlivě sledujeme a v případě, že dojde k opětovnému zveřejňování dat uvedenými zdravotními pojišťovnami a bude možné je v souladu s ochranou osobních údajů zpracovávat, obnovíme neprodleně i aktualizaci těchto dat v našich produktech.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na čísle 274 000 800 nebo na e-mailu podpora@bisnode.cz.

Děkujeme za pochopení.

Chcete abychom vás kontaktovali?

se zpracováním osobních údajů